Program POKE pozwoli Ci zredukować kilkukrotnie czas potrzebny na organizowanie wiedzy z zakresu języka japońskiego zdobytej na kursach, zajęciach czy w codziennym życiu. Jest to program dla Ciebie, jeśli nie możesz obecnie poświęcać dużo czasu na naukę lub doszedłeś do punktu w którym mimo poświęcania na nią całych dni jeszcze nie jesteś zadowolony z efektów, a poza tym chciałbyś mieć wreszcie trochę wolnego czasu dla Siebie.

Czy to naprawdę jest możliwe? Odpowiedź brzmi tak! Dzięki przeanalizowaniu procesu gromadzenia nowego materiału udało się wyodrębnić kilka kluczowych elementów i tym samym wyznaczyć możliwe pola do optymalizacji:

Wielu ludzi na całym świecie przechodzi podobne etapy jak my. Każdy ma swój indywidualny styl i predyspozycje, ale istnieją obszary dużych zbieżności. Jeśliby połączyć siły i stworzyć mądry system współpracy, praca potrzebna na osiągnięcie tego samego efektu staje się odwrotnie proporcjonalna do liczby osób zaangażowanych w projekt. Aby to zobrazować: jeśli na wykonanie projektu jest przeznaczone 30 dni, a ten sam projekt wykonuje osobno 15 osób, to gdy połączą siły odpowiednio rozdysponują pracę, projekt zostanie ukończony ciągu dni dwóch. Dodatkowo potrzebny będzie oczywiście czas na zorganizowanie się i wymianę myśli między osobami biorącymi udział w projekcie, lecz w momencie, gdy cała logika interakcji została zawarta w programie (POKE ma zaimplementowaną taką logikę przy tworzeniu słownictwa) zostaje Ci 28 dni wakacji. Możesz już zacząć myśleć, jak chciałbyś je wykorzystać.

Robienie czegoś, co zrobił już ktoś inny, i robienie tego nie lepiej niż zrobił to ktoś inny jest marnowaniem czasu, który mógłbyś przeznaczyć na bardziej twórcze rzeczy. Dostęp do efektów pracy poprzedników i możliwość ich unowocześniania są istotnymi elementami postępu cywilizacyjnego i ewolucji w ogóle. Są również istotnymi elementami w twoim procesie zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. W programie POKE masz od pierwszej minuty używania dostęp do wszystkich informacji, które zostały wprowadzone wcześniej przez innych użytkowników.

Znaczna częśc czasu poświęcana jest na czynności mechaniczne i odtwórcze, które obrażają Twój twórczy potencjał i odbierają siły potrzebne na prawdziwą naukę. POKE, gdzie to tylko możliwe, wykonuje tego typu operacje, Tobie pozostawiając tę najciekawszą: myślenie.

Ludzie uwielbiają udawać, że wiedzą więcej, niż naprawdę. Nawet przed samymi sobą. Pozwól, by POKE sprawdził stan Twojej wiedzy. Postara się zrobić to wszechstronnie, obiektywnie, a jednocześnie kolorowo i zabawnie. Czyż to nie motywujące, że będzie wymagający jak to tylko możliwe? I czyż nie uspokajające, że będzie równie dyskretny, dlatego tylko Ty poznasz swój wynik i wystawisz sobie ocenę?

To kilka z wielu powodów, które sprawiły, że praca z POKE zmieniła naukę japońskiego w jeszcze ciekawszą przygodę i radosny proces.

Dlatego mam nadzieję że się z Poke polubicie!

Ja go uwielbiam, w końcu to moje dziecko :)


Michał Szymczak